close
تبلیغات در اینترنت
مقالات علمي
loading...

كلاس هفتمي ها

مقالات علمي

يكي از مهم ترين كشف هاي دنياي رياضيت در كلاس درس كشف شد.

يك اتفاق ساده دريك كلاس درس داستان در باره ی « گاوس » یکی از بزرگترین نوابغ و ریاضیدانان معروف دنیا ( 1855- 1777 ) است . وقتی گاوس ده ساله    در دبستان درس می خواند ؛ روزی معلّم مدرسه از آنها خواست که اعداد از 1 تا 100 را پشت سر هم بنویسند و با هم جمع کنند .

   قبل از آن که همکلاسیهای گاوس عدد نویسی را به پایان ببرند ، او مجموع اعداد از 1 تا 100 را بدست آورده بود و به معلم نشان    داد .معلم تعجب کرد و فکر کرد او قصد اذیّت کردن دارد . با این حال بر اثر پافشاری گاوس ، معلم به جمع اعداد متوالی 1تا 100   پس از صرف مدت زمانی طولانی به نتیجه ای رسید که گاوس در چند دقیقه رسیده بود .                      ؟ = 100+99+98+ . . . + 3+2+1

       

روش محاسبه ی مجموع 1 تا 100 با توجه در نظر گرفتن شکل یک ذوزنقه ساده تر می شود.  به طوری که قاعده ی کوچک آنرا یک(اولین عدد ) و قاعده ی بزرگ آن (آخرین عدد )وارتفاع ذوزنقه را تعداد اعداد در نظر بگیریم . مساحت ذوزنقه همان مجموع اعداد فوق است.

5899 بازدید : 1509 دوشنبه 28 بهمن 1392 زمان : 6:01بعد از ظهر نظرات ()

راه‌حلی برای مساله ۲۳۰۰ ساله

 

 

 

       

بمب ریاضی امسال منفجر شد: راه‌حلی برای مساله ۲۳۰۰ ساله 

تصور کنید می‌خواهید ثابت کنید بی‌نهایت زوج عدد اول وجود دارد که تفاضل‌شان 2 است؛ به جای آن ثابت می‌کنید بی‌نهایت زوج عدد اول وجود دارد که تفاضل‌شان کمتر از 70,000,000 است. این بزرگ‌ترین کشف ریاضی سال‌های اخیر است.

تصور کنید قرار است ثابت کنید تعداد نامتناهی زوج عدد اول وجود دارند که تفاضل آنها دو واحد است. به جای آن ثابت می‌کنید تعداد نامتناهی زوج عدد اول وجود دارد که تفاضل آنها کمتر از 70 میلیون رقم است. آیا فکر می‌کنید این شکستی مفتضحانه است و بهتر است درباره آن سکوت کنید؟ اگر این طور فکر می‌کنید چیزی از دنیای شگفت‌انگیز ریاضیات نمی‌دانید.

mehrasa80 بازدید : 307 دوشنبه 18 آذر 1392 زمان : 6:52بعد از ظهر نظرات ()

مطالعه

آیامی دانستیدیک ساعت مطالعه درصبح برابردوساعت مطالعه درشب است .

9731 بازدید : 174 شنبه 16 آذر 1392 زمان : 5:23بعد از ظهر نظرات ()

صبحانه نقش مؤثری در افزایش نمره امتحانی دانش آموزان دارد

تغذیه صحیح در قدرت یادگیری افراد مؤثر است و نخوردن صبحانه می تواند تاثیر نامطلوبی بر یادگیری داشته باشد.
در شرایط ناشتایی كوتاه مدت طبیعی، بدن توانایی ثابت نگاه داشتن گلوكز خون را دارد و این كار را به نحوی انجام می دهد كه عملكرد طبیعی مغز لطمه نخورد.

افزایش نسبی قند خون سبب بهبود عملكرد مغزی و بهبود فرایند یادگیری می شود.

s.radmehr بازدید : 224 جمعه 15 آذر 1392 زمان : 4:12بعد از ظهر نظرات ()

کره ی زمین

                                                        (به نام خدا)

از عمر کره ی زمین 5/4میلیارد سال می گذرد.کره ی زمین از تو ده ای گاز وغبار چرخان به نام سحابی تشکیل شده است. در مرکز این ابر چرخان نیروی جاذبه توده ی گاز را متراکم وبه شدت داغ کرد وخورشید پدید امد. در پیرامون این سحابی نیز کرات کوچک تری از گاز وسنگ شکل گرفتند که همان سیارات منظومه ی شمسی را به وجود اوردند.کره ی زمین به ترتیب فاصله از خورشید،سومین سیاره ی منظومه ی شمسی به شمار می رود.

فاصله ی زمین از خورشید در حدود 150 میلیون کیلومتر است. در چنین فاصله ای شرایط برای پدید اوردن حیات کاملا مناسب است.

 

دهانه ی اتشفشانی بارینگر واقع در ایالت اریزونا،ایالات متحده،در اثر سقوط یک شهاب سنگ اهنی وبرخورد ان با سطح زمین در 49000 سال قبل به وجود امد. قطر این دهانه ی اتشفشانی یک کیلومتر است.

first بازدید : 203 پنجشنبه 14 آذر 1392 زمان : 10:14بعد از ظهر نظرات ()

زندگینامه علی جوان

زندگینامه علی جوان

علی جوان دانشمند ایرانی در سال ۱۹۲۸در تبریز متولد شد.پس از گذراندن تحصیلات در دبیرستان البرز، تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه تهران ادامه داد. سپس در سال ۱۹۴۸ به آمریکا مهاجرت می‌کند و تحصیلات خود را در مقطع دکترای فیزیک در دانشگاه کلمبیا ادامه می‌دهد. وی در سال ۱۹۶۴ با درجه دانشیاری به عضویت هیات علمی موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) درآمد.
علی جوان دانشمند ایرانی در سال ۱۹۲۸در تبریز متولد شد.پس از گذراندن تحصیلات در دبیرستان البرز، تحصیلات دانشگاهی خود را در دانشگاه تهران ادامه داد. سپس در سال ۱۹۴۸ به آمریکا مهاجرت می‌کند و تحصیلات خود را در مقطع دکترای فیزیک در دانشگاه کلمبیا ادامه می‌دهد. وی در سال ۱۹۶۴ با درجه دانشیاری به عضویت هیات علمی موسسه تکنولوژی ماساچوست (MIT) درآمد.

 

 

mhwx بازدید : 172 شنبه 2 آذر 1392 زمان : 8:34بعد از ظهر نظرات ()

چگونه به راحتی جمع وتفریق اعداد صحیح را بیاموزیم......

چگونه به راحتی جمع وتفریق اعداد صحیح را بیاموزیم......

مثال...... =12- 13+

من امروز 13 تا کار خوب کردم و 12 تا کار بد به ازای هریه کار بد یه کار خوبم ازبین میرود

حالا نتیجه اعمال امروز من چیه؟


09386080174 بازدید : 490 پنجشنبه 30 آبان 1392 زمان : 9:30بعد از ظهر نظرات ()

کوتاه ترین وبلند ترین آیه وسوره قرآن

کوتاه ترین وبلند ترین آیه وسوره قرآن

کوته‏ترین آیه قرآن از میان حروف مُقطّعه، «طه» (که به‏صورت طاها تلفظ مى‏شود) در آغاز سوره طه، سوره بیستم است، هم‏چنین «یس» (که به‏صورت یاسین تلفظ مى‏شود) در آغاز سوره یس، سوره سى‏ی وششم قرآن. باید توجه داشت که «ق»[=قاف‏] در آغاز سوره «ق»، و «ن» [= نون‏] در آغاز سوره قلم، داراى عدد مستقل نیستند؛ یعنى آیه واحدى شمرده نشده‏اند. از حروف مقطعه یا فواتح سُوَر (آغازگر سوره‏ ها) گذشته کوتاه‏ترین آیه قرآن مجید «مدهامّتان» است (سوره الرحمن، آیه 64) که معناى آن «دو برگ یا باغ سبز سیه تاب» است. و بلندترین آیه، آیه تداین [= دَین = مداینه‏] (مربوط به لزوم کتابت سند براى وام) است (سوره بقره، آیه 282) که در مصحف مدینه، به کتابت عثمان طه درست یک صفحه پانزده ‏سطرى را در برگرفته است (ص 48). هم‏چنین بلندترین سوره قرآن، سوره بقره است (در مصحف به کتابت عثمان طه 48 صفحه است) و کوتاه‏ترین سوره، سوره کوثر است که طول آن فقط یک سطر و نیم است.
h.safdari بازدید : 193 یکشنبه 19 آبان 1392 زمان : 2:50بعد از ظهر نظرات ()

چگونه شعر حفظ کنیم

چگونه شعر حفظ کنیم؟!

اشعاری را که دوست دارید، بخوانید و به خاطر بسپارید و با این روش حافظۀ خود را تقویت کنید، افرادی که به شعر و شاعری علاقه­مند هستند در اثر خواندن و حفظ کردن شعر دارای حافظۀ قدرتمندی هم هستند، امّا با این روش که اشاره خواهد شد به راحتی می­توانید شعری را حفظ کنید و راحت­تر یادآوری کنید. این روش، تکنیک یا سیستم لایه­لایه است.

در این روش برای حفظ کردن یک شعر مثلاً پنج بیتی، ابتدا مصراع اول را می­خوانید و یاد می­گیرید بعد به سراغ مصراع بعدی یعنی مصراع دوم از بیت اول می­روید و آنرا هم می­خوانید و یاد می­گیرید، سپس برمی‌گردید از ابتدا و هر دو مصرع را یعنی بیت اول را می­خوانید، بعد مصراع سوم یا اولین مصراع از بیت دوم را می­خوانید و به خاطر می­سپارید، سپس برمی‌گردید از ابتدا هر سه مصراع را می­خوانید، بعد مصراع چهارم را می‌خوانید و به همین ترتیب هر مصراعی که حفظ می­کنید قبل از حفظ مصراع بعد آنچه که حفظ کرده­اید را یکبار تکرار می­کنید و بعد به سراغ مصراع بعد می­روید، همین الان یک شعر متوسط را با این روش حفظ کنید تا ببینید چقدر راحت می‌توانید اشعار را حفظ کنید. در مورد حفظ قرآن هم از همین روش استفاده می­شود یعنی یک آیه را که حفظ می‌کنند بعد دومی را و قبل از حفظ سومی از اول دو آیه قبل را تکرار می­کنند و سپس به سراغ آیه سوم می­روند و به همین شکل تا انتهای سوره، به این ترتیب هر آیه یا مصراع به تعداد معینی تکرار می­شود و به خوبی در حافظه ثبت می­شود. امّا برای اینکه ترتیب ابیات را فراموش نکنید، از هر بیت یک واژه برجسته انتخاب می­کنید و آنرا به واژه برجسته بیت بعد ربط می­دهید با استفاده از سیستم­های تداعی و اتصالات، به این شکل با به یاد آوردن یک بیت، بیت بعدی هم به دنبال آن یادآوری می­شود و به این ترتیب جای ابیات را هم با هم اشتباه نمی­کنید.


mehdivl بازدید : 2505 چهارشنبه 15 آبان 1392 زمان : 5:1بعد از ظهر نظرات ()

تعداد صفحات : 4

درباره ما
Profile Pic
كلاس هفتمي ها خبر خبر !!! شما از حالا به بعد مي تونيد در وبلاگ كلاس هفتمي ها آزمون آنلاين بدين اگه خواستين ميتونين نمونه سوال دانلود كنيد اخبار داغ داغ كلاس هفتم را در اينجا داشته باشيد همچنين سوالات و مشكلات خود را مطرح كنيد و پاسخ آن را بگيريد وبلاگ كلاس هفتمي ها منتظر نظرات شماست آدرس وبلاگ : www.class7.rozblog.com
اطلاعات کاربری
نام کاربری :
رمز عبور :
 • فراموشی رمز عبور؟
 • نظرسنجی
  شما در كدام مدرسه تحصيل مي كنيد؟ لطفا راست بگو

  از نظر شما وبلاگ ما در چه حدي است؟

  شما در كدام درس نسبت به ديگر درس ها ضعف بيشتري داريد؟  پیوندهای روزانه
 • رشد (247)
 • آرشیو لینک ها
 • در دست ساخت

  نمونه سوال رياضي تا پايان فصل 3--- 70 %


  نمونه سوالات ادبيات فارسي-------- 90 %


  نمونه سوالات مطالعات اجتماعي --- 10 %

  آمار سایت
 • کل مطالب : 185
 • کل نظرات : 565
 • افراد آنلاین : 2
 • تعداد اعضا : 9975
 • آی پی امروز : 44
 • آی پی دیروز : 53
 • بازدید امروز : 176
 • باردید دیروز : 202
 • گوگل امروز : 0
 • گوگل دیروز : 9
 • بازدید هفته : 612
 • بازدید ماه : 3,217
 • بازدید سال : 25,900
 • بازدید کلی : 1,037,601